Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
dużej mierze sytuacją grup społecznych, do których samobójcy przynależą i cechami społeczeństwa, w którym żyją, nie wynika, że samobójstwa są zawsze jednakie.



Jako samobójstwo fatalistyczne postrzegana jest także samobójcza śmierć na życzenie człowieka beznadziejnie chorego i cierpiącego ponad miarę.

Do kategorii fatalistycznych zaliczane są też (nasilające się zwłaszcza w ostatnim ćwierćwieczu XX wieku) samobójstwa zbiorowe - dokonywane z reguły przez członków rozmaitych sekt religijnych. Ich fatalistyczna interpretacja jest jednak raczej kontrowersyjna.

Najnowsze (popełnione w kwietniu 1997 roku w Kaliforni) zbiorowe samobójstwo 39 członków sekty Brama Niebios wywołało w wielu krajach dyskusję o negatywnych przejawach zderzenia nowoczesnej techniki z wierzeniami w nagły, nadprzyrodzony
dużej mierze sytuacją grup społecznych, do których samobójcy przynależą i cechami społeczeństwa, w którym żyją, nie wynika, że samobójstwa są zawsze jednakie.<br><br>&lt;gap reason="sampling"&gt;<br><br> Jako samobójstwo fatalistyczne postrzegana jest także samobójcza śmierć na życzenie człowieka beznadziejnie chorego i cierpiącego ponad miarę.<br><br> Do kategorii fatalistycznych zaliczane są też (nasilające się zwłaszcza w ostatnim ćwierćwieczu XX wieku) samobójstwa zbiorowe - dokonywane z reguły przez członków rozmaitych sekt religijnych. Ich fatalistyczna interpretacja jest jednak raczej kontrowersyjna. <br><br> Najnowsze (popełnione w kwietniu 1997 roku w Kaliforni) zbiorowe samobójstwo 39 członków sekty Brama Niebios wywołało w wielu krajach dyskusję o negatywnych przejawach zderzenia nowoczesnej techniki z wierzeniami w nagły, nadprzyrodzony
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego