Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 18.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
dokonać tego, co jeszcze niedawno było wyłącznie tematem powieści fantastycznonaukowych - zbudować sztuczne oko i przywrócić wzrok niewidomemu.
Może on wprawdzie widzieć dużo gorzej niż ludzie mający sprawne oczy, ale i tak jest to ogromne osiągnięcie współczesnej nauki. - Nasz pacjent jest w stanie zaobserwować kontury przedmiotów, a nawet czytać wydrukowane dużą czcionką litery i cyfry, jeśli umieszczone są na kontrastowym tle - mówi William Dobelle z Instytutu im. Dobelle oraz Columbia-Presbyterium Medical Center. Sztuczne oko zamontowano 62-letniemu Amerykaninowi o imieniu Jerry (nie podano jego nazwiska), który stracił wzrok w wieku 36 lat na skutek urazu głowy.
Naukowcy w specjalnych okularach umieścili
dokonać tego, co jeszcze niedawno było wyłącznie tematem powieści fantastycznonaukowych - zbudować sztuczne oko i przywrócić wzrok niewidomemu. <br>Może on wprawdzie widzieć dużo gorzej niż ludzie mający sprawne oczy, ale i tak jest to ogromne osiągnięcie współczesnej nauki. - Nasz pacjent jest w stanie zaobserwować kontury przedmiotów, a nawet czytać wydrukowane dużą czcionką litery i cyfry, jeśli umieszczone są na kontrastowym tle - mówi William Dobelle z Instytutu im. Dobelle oraz Columbia-Presbyterium Medical Center. Sztuczne oko zamontowano 62-letniemu Amerykaninowi o imieniu Jerry (nie podano jego nazwiska), który stracił wzrok w wieku 36 lat na skutek urazu głowy. <br>Naukowcy w specjalnych okularach umieścili
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego