Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 37
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Śląska, który ze swoim 10-letnim synem udał się na grzyby w rejonie Maciejowej. Mieli oni wrócić około południa. Jednak zanim rozpoczęto akcję - poszukiwani około 16.00 przyszli do domu.
Tego dnia jeszcze dwukrotnie ratownicy musieli zwozić do szpitala turystów ze skręconymi kostkami. Około 14.00 zwieziony został z Turbacza czternastolatek z Nowego Targu. Późnym wieczorem motocykliści zawiadomili dyżurującego na Długiej Polanie Andrzeja Rajskiego, że na Polanie Czereśnica widzieli leżącego mężczyznę. Ratownik udał się na wskazane miejsce TRX-em i znalazł 39-letniego nowotarżanina, ze skręconą nogą. Niefortunny turysta został zwieziony na wózku do czekającej na dole karetki.
fig.Ze wspomnień
Śląska, który ze swoim 10-letnim synem udał się na grzyby w rejonie Maciejowej. Mieli oni wrócić około południa. Jednak zanim rozpoczęto akcję - poszukiwani około 16.00 przyszli do domu.<br>Tego dnia jeszcze dwukrotnie ratownicy musieli zwozić do szpitala turystów ze skręconymi kostkami. Około 14.00 zwieziony został z Turbacza czternastolatek z Nowego Targu. Późnym wieczorem motocykliści zawiadomili dyżurującego na Długiej Polanie Andrzeja Rajskiego, że na Polanie Czereśnica widzieli leżącego mężczyznę. Ratownik udał się na wskazane miejsce &lt;orig&gt;TRX-em&lt;/&gt; i znalazł 39-letniego nowotarżanina, ze skręconą nogą. Niefortunny turysta został zwieziony na wózku do czekającej na dole karetki.<br>&lt;au&gt;fig.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Ze wspomnień
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!