Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
konstytucji na czele - które przedstawiła w lutym specjalna komisja sejmowa. - Mają charakter polityczny, opierają się na pogłoskach - powiedział wczoraj w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Paksas wierzy, że nie zostanie pozbawiony urzędu. Nie wie jednak, ilu posłów poprze go w Sejmie. Do odwołania prezydenta potrzeba głosów ponad trzech piątych ze 141 deputowanych (czyli 85). Decydująca będzie postawa najliczniejszych posłów socjaldemokratycznych (jest ich 53).
Jak ujawnił wczoraj dziennik "Lietuvos rytas", lider socjaldemokratów premier Algirdas Brazauskas powiedział na spotkaniu z członkami swojej partii, że pozostanie Paksasa u władzy doprowadziłoby do międzynarodowej izolacji Litwy. Tę wypowiedź interpretowano jako sygnał do głosowania przeciw Paksasowi.
Zapytany przez "Rz
konstytucji na czele - które przedstawiła w lutym specjalna komisja sejmowa. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Mają charakter polityczny, opierają się na pogłoskach&lt;/&gt;&lt;/&gt; - powiedział wczoraj w rozmowie z &lt;name type="tit"&gt;"Rzeczpospolitą"&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Paksas&lt;/&gt; wierzy, że nie zostanie pozbawiony urzędu. Nie wie jednak, ilu posłów poprze go w &lt;name type="org"&gt;Sejmie&lt;/&gt;. Do odwołania prezydenta potrzeba głosów ponad trzech piątych ze 141 deputowanych (czyli 85). Decydująca będzie postawa najliczniejszych posłów socjaldemokratycznych (jest ich 53).&lt;/&gt;<br>Jak ujawnił wczoraj dziennik &lt;name type="tit"&gt;"Lietuvos rytas"&lt;/&gt;, lider socjaldemokratów premier &lt;name type="person"&gt;Algirdas Brazauskas&lt;/&gt; powiedział na spotkaniu z członkami swojej partii, że pozostanie &lt;name type="person"&gt;Paksasa&lt;/&gt; u władzy doprowadziłoby do międzynarodowej izolacji &lt;name type="place"&gt;Litwy&lt;/&gt;. Tę wypowiedź interpretowano jako sygnał do głosowania przeciw &lt;name type="person"&gt;Paksasowi&lt;/&gt;.<br>Zapytany przez &lt;name type="tit"&gt;"Rz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego