Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
przynależenia cech przedmiotom, co w konsekwencji zapewnia analogiczną stabilność w czasie, klasyfikacjom dokonanym na podstawie cech wspólnych. Niewątpliwie mniejszą trwałością w czasie charakteryzują się klasyfikacje oparte na wspólnych stanach cech przedmiotów. Niezależnie jednak od powyższych prawidłowości w analizie podobieństwa i klasyfikacji przedmiotów, w każdym przypadku powinien być brany pod uwagę czynnik czasu.
Funkcję klasyfikacyjną można rozłożyć na dwie funkcje. Pierwsza z nich (Fk) polega na odpowiednim przyporządkowaniu kategorii jakościowych poszczególnym klasom w celu wyznaczenia jakości wspólnych jako podstawy grupowania. Druga funkcja (Fp) polega na odpowiednim przyporządkowaniu przedmiotów do poszczególnych klas danej klasyfikacji. W ogólnym zapisie funkcje te przyjmują postać:

Wynik stosowania
przynależenia cech przedmiotom, co w konsekwencji zapewnia analogiczną stabilność w czasie, klasyfikacjom dokonanym na podstawie cech wspólnych. Niewątpliwie mniejszą trwałością w czasie charakteryzują się klasyfikacje oparte na wspólnych stanach cech przedmiotów. Niezależnie jednak od powyższych prawidłowości w analizie podobieństwa i klasyfikacji przedmiotów, w każdym przypadku powinien być brany pod uwagę czynnik czasu.<br>Funkcję klasyfikacyjną można rozłożyć na dwie funkcje. Pierwsza z nich (Fk) polega na odpowiednim przyporządkowaniu kategorii jakościowych poszczególnym klasom w celu wyznaczenia jakości wspólnych jako podstawy grupowania. Druga funkcja (Fp) polega na odpowiednim przyporządkowaniu przedmiotów do poszczególnych klas danej klasyfikacji. W ogólnym zapisie funkcje te przyjmują postać:<br>&lt;gap&gt;<br>Wynik stosowania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego