Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
początku lat 90. startował bez powodzenia w wyborach na senatora z województwa rzeszowskiego - jako kandydat niezależny, ale popierany przez PSL.
Andrzej Budzyński

Ma już doświadczenie na kierowniczym stanowisku w telewizji - przez dwa lata szefował Warszawskiemu Ośrodkowi Telewizyjnemu. Jest kojarzony z PSL, spekulowano więc, że zmiana ta to jeden z przykładów czyszczenia telewizji publicznej z ludowców, do czego przystąpiło SLD po dojściu do władzy. Odwołaniu Budzyńskiego dziwił się m.in. członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Lech Jaworski. Przekonywał, że WOT "funkcjonował w sposób zadowalający finansowo". Po odejściu Budzyńskiego powstała TVP3, na której czele stanął Ryszard Pacławski.
Budzyński został wówczas prezesem Radia
początku lat 90. startował bez powodzenia w wyborach na senatora z województwa rzeszowskiego - jako kandydat niezależny, ale popierany przez PSL.<br>&lt;tit&gt;Andrzej Budzyński&lt;/&gt;<br><br>Ma już doświadczenie na kierowniczym stanowisku w telewizji - przez dwa lata szefował Warszawskiemu Ośrodkowi Telewizyjnemu. Jest kojarzony z PSL, spekulowano więc, że zmiana ta to jeden z przykładów czyszczenia telewizji publicznej z ludowców, do czego przystąpiło SLD po dojściu do władzy. Odwołaniu Budzyńskiego dziwił się m.in. członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Lech Jaworski. Przekonywał, że WOT &lt;q&gt;"funkcjonował w sposób zadowalający finansowo"&lt;/&gt;. Po odejściu Budzyńskiego powstała TVP3, na której czele stanął Ryszard Pacławski.<br>Budzyński został wówczas prezesem Radia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego