Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Stanisław
Tytuł: Ciemne sprawy międzywojnia
Rok: 2002
Piasecki - powiedział w swej mowie Hofmokl-Ostrowski - jest publicystą, człowiekiem ideowym. Wydaje pismo opozycyjne. Jak miał ustosunkować się do mowy senatora, który wystąpił w roli obrońcy takich metod administracji, jakich wyrazem jest Bereza Kar-tuska? Sieroszewski poszedł po linii najskrajniejszej reakcji. Tak oceniło jego wystąpienie całe społeczeństwo i redaktor Piasecki dał temu -wyraz.
Czy jednak Piasecki - pytał - chciał odmówić Sieroszewskiemu jego zasług? Przeciwnie, podkreślił w samym artykule, że chodzi o osobę byłego bojownika o niepodległość, rewolucjonistę i zesłańca. Właśnie w zestawieniu z tą przeszłością wystąpienie senatora wydało mu się tak jaskrawym.
"Wacław Sieroszewski - powiedział na koniec - przegrał proces w opinii publicznej
Piasecki - powiedział w swej mowie Hofmokl-Ostrowski - jest publicystą, człowiekiem ideowym. Wydaje pismo opozycyjne. Jak miał ustosunkować się do mowy senatora, który wystąpił w roli obrońcy takich metod administracji, jakich wyrazem jest Bereza Kar-tuska? Sieroszewski poszedł po linii najskrajniejszej reakcji. Tak oceniło jego wystąpienie całe społeczeństwo i redaktor Piasecki dał temu -wyraz.<br>Czy jednak Piasecki - pytał - chciał odmówić Sieroszewskiemu jego zasług? Przeciwnie, podkreślił w samym artykule, że chodzi o osobę byłego bojownika o niepodległość, rewolucjonistę i zesłańca. Właśnie w zestawieniu z tą przeszłością wystąpienie senatora wydało mu się tak jaskrawym.<br>"Wacław Sieroszewski - powiedział na koniec - przegrał proces w opinii publicznej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego