Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 0601
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
szkolenia oficerów i specjalistów wojskowych. Szef MON nie wykluczył w przyszłości możliwości patrolowania przez polskie myśliwce litewskiej przestrzeni powietrznej. Obecnie funkcje tak zwanej policji powietrznej nad przestrzenią Litwy, Łotwy i Estonii (posiadają one wyjątkowo skromne wojskowe siły powietrzne) - pełni lotnictwo belgijskie.
z Wilna

Były prezydent Haiti osiadł w RPA
Im dalej, tym lepiej
Były prezydent Haiti, Jean-Bertrand Aristide, przybył w poniedziałek z Jamajki do Republiki Południowej Afryki, gdzie otrzymał azyl. Nowe władze haitańskie odetchnęły z ulgą. - Im dalej, tym lepiej - komentowali jego wyjazd przywódcy antyaristidowskiej opozycji.
Azylant zamieszka wraz z żoną i dwiema córkami w Pretorii. Ich pobyt będzie całkowicie
szkolenia oficerów i specjalistów wojskowych. Szef &lt;name type="org"&gt;MON&lt;/&gt; nie wykluczył w przyszłości możliwości patrolowania przez polskie myśliwce litewskiej przestrzeni powietrznej. Obecnie funkcje tak zwanej policji powietrznej nad przestrzenią &lt;name type="place"&gt;Litwy&lt;/&gt;, &lt;name type="place"&gt;Łotwy&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Estonii&lt;/&gt; (posiadają one wyjątkowo skromne wojskowe siły powietrzne) - pełni lotnictwo belgijskie.<br> z &lt;name type="place"&gt;Wilna&lt;/&gt; &lt;gap&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1 type="news" sub="world"&gt;&lt;tit1&gt;Były prezydent &lt;name type="place"&gt;Haiti&lt;/&gt; osiadł w &lt;name type="place"&gt;RPA&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;Im dalej, tym lepiej&lt;/&gt;<br>Były prezydent &lt;name type="place"&gt;Haiti&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Jean-Bertrand Aristide&lt;/&gt;, przybył w poniedziałek z &lt;name type="place"&gt;Jamajki&lt;/&gt; do &lt;name type="place"&gt;Republiki Południowej Afryki&lt;/&gt;, gdzie otrzymał azyl. Nowe władze haitańskie odetchnęły z ulgą. - &lt;q&gt;Im dalej, tym lepiej&lt;/&gt; - komentowali jego wyjazd przywódcy antyaristidowskiej opozycji.<br>Azylant zamieszka wraz z żoną i dwiema córkami w &lt;name type="place"&gt;Pretorii&lt;/&gt;. Ich pobyt będzie całkowicie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego