Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
zakładom złożyć w 1932 r. ofertę na dostawę dalmierzy dla piechoty o bazie 0,8 m131.
Prototyp tego dalmierza przekazała do Muzeum Wojska Polskiego w 1992 r. pani Ludomira Malinowska, wdowa po inż. T. Malinowskim, wieloletnim pracowniku PZO (fot. 4.17).



Oferta ta jednak nie została przyjęta i tego typu dalmierza nie wdrożono do produkcji. Wydaje się, że nie przyjęcie oferty PZO na dostawę dalmierzy piechoty było podyktowane koniecznością zabezpieczenia w pierwszej kolejności odpowiednich dalmierzy dla baterii armat przeciwlotniczych kal. 40 mm wz. 36, których wytwarzanie rozpoczynano na podstawie zakupionej licencji.
Decyzja o wyborze typu dalmierza zapadła w czerwcu 1936 r
zakładom złożyć w 1932 r. ofertę na dostawę dalmierzy dla piechoty o bazie 0,8 m131.<br>Prototyp tego dalmierza przekazała do Muzeum Wojska Polskiego w 1992 r. pani Ludomira Malinowska, wdowa po inż. T. Malinowskim, wieloletnim pracowniku PZO (fot. 4.17).<br><br>&lt;gap&gt;<br><br> Oferta ta jednak nie została przyjęta i tego typu dalmierza nie wdrożono do produkcji. Wydaje się, że nie przyjęcie oferty PZO na dostawę dalmierzy piechoty było podyktowane koniecznością zabezpieczenia w pierwszej kolejności odpowiednich dalmierzy dla baterii armat przeciwlotniczych kal. 40 mm wz. 36, których wytwarzanie rozpoczynano na podstawie zakupionej licencji.<br>Decyzja o wyborze typu dalmierza zapadła w czerwcu 1936 r
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego