Typ tekstu: Książka
Autor: Falińska Krystyna
Tytuł: Ekologia roślin
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1996
populacji jako efektu naturalnej selekcji. Populacja utrzymuje się w danym środowisku z korzystnym zespołem cech, wyznaczonym przez zakres zmienności genetycznej osobników, co określa się mianem normy adaptacyjnej. Adaptacja jest to proces, w którym zależności między organizmami a środowiskiem zostały zdeterminowane przez siłę ewolucyjną działającą na ich przodków (STEARNS 1992).
Ta definicja podkreśla, że właściwości organizmu są konsekwencją doboru naturalnego w jego ewolucyjnej przeszłości, a właściwości te wskazują na ścisły związek z właściwościami środowiska (HARPER 1977, BEGON, HARPER TOWNSEND 1986), a więc termin ten zarezerwowany jest dla ujęć filogenetycznych i mikroewolucyjnych (patrz: cz.1).
Gatunki o szerokiej amplitudzie ekologicznej tworzą mozaikę populacji
populacji jako efektu naturalnej selekcji. Populacja utrzymuje się w danym środowisku z korzystnym zespołem cech, wyznaczonym przez zakres zmienności genetycznej osobników, co określa się mianem normy adaptacyjnej. Adaptacja jest to proces, w którym zależności między organizmami a środowiskiem zostały zdeterminowane przez siłę ewolucyjną działającą na ich przodków (STEARNS 1992). <br>Ta definicja podkreśla, że właściwości organizmu są konsekwencją doboru naturalnego w jego ewolucyjnej przeszłości, a właściwości te wskazują na ścisły związek z właściwościami środowiska (HARPER 1977, BEGON, HARPER TOWNSEND 1986), a więc termin ten zarezerwowany jest dla ujęć filogenetycznych i mikroewolucyjnych (patrz: cz.1).<br>Gatunki o szerokiej amplitudzie ekologicznej tworzą mozaikę populacji
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego