Typ tekstu: Książka
Autor: Dukaj Jacek
Tytuł: Czarne oceany
Rok: 2004
grudzień, co?! Zasrani...
- Zamknij się!! - wrzasnął fenomongoł, podbiegł do niej, przewrócił w śnieg. Szamotali się chwilę. Wreszcie podźwignął ją na nogi i poprowadził do wnętrza chaty.
- Drugi - zaanonsował Skrytojebca.
Zjazd z autostrady. Słońce nisko nad prerią. Reklama Ferno. Zatrzymuje się mercedes, wysiadają dwaj rzeźbieni. Stop.
- Brunet to doktor Muchin, genetic designer, najpierw w projektach rządowych, pod Vermundterem, potem krótko w SRTY Ltd., Langolian daje jej osiemdziesiąt procent zamówień; teraz freelancer, na zleceniach. Ten drugi to jego mąż na dwuletnim.
Wysiedli, mercedes zamknął drzwi, ruszyli ku kamerze.
- Ale po grudniu, po grudniu... - mruczał Muchin.
- Nie przejmuj się tak.
- Bo ja wiem...
- Toteż
grudzień, co?! Zasrani...<br>- Zamknij się!! - wrzasnął &lt;orig&gt;fenomongoł&lt;/&gt;, podbiegł do niej, przewrócił w śnieg. Szamotali się chwilę. Wreszcie podźwignął ją na nogi i poprowadził do wnętrza chaty. <br>- Drugi - zaanonsował Skrytojebca. <br>Zjazd z autostrady. Słońce nisko nad prerią. Reklama Ferno. Zatrzymuje się mercedes, wysiadają dwaj rzeźbieni. Stop.<br>- Brunet to doktor Muchin, genetic designer, najpierw w projektach rządowych, pod Vermundterem, potem krótko w SRTY Ltd., Langolian daje jej osiemdziesiąt procent zamówień; teraz &lt;orig&gt;freelancer&lt;/&gt;, na zleceniach. Ten drugi to jego mąż na dwuletnim. <br>Wysiedli, mercedes zamknął drzwi, ruszyli ku kamerze.<br>- Ale po grudniu, po grudniu... - mruczał Muchin. <br>- Nie przejmuj się tak. <br>- Bo ja wiem...<br>- Toteż
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego