Typ tekstu: Książka
Autor: Witkiewicz Stanisław Ignacy
Tytuł: Dramaty wybrane
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1923
jego żona. Czarna - typ hiszpańsko-rumuńsko-węgierski. 30 lat. Demon I klasy. Wcale nie jest "z domu".
JOÜL KRANZ - Semita typu internacjonalnego. Mały, czarny. Bródka w szpic. Oczy latające. Szalony niepokój w każdym ruchu. 38 lat. Pilot, kupiec w wielkim stylu, syjonista transcendentalny. Mówi gorączkowo, tak szybko, że aż się dławi i zapluwa.
HABERBOAZ I REDERHAGAZ - jego pomocnicy, chasydzi. Po 40 - 50 lat. Jeden rudy, drugi czarny. Z brodami. Ubrani w stroje żydowskie w czarne i białe pasy.GOTTFRIED REICHSGRAF VON UND ZU BERCHTOLDINGEN - Wielki Mistrz Neo-Krzyżaków. Twarz rycerska. Nos orli. Duży, barczysty i świetnie zbudowany.
DWIE POSTACIE BEZ NÓG
jego żona. Czarna - typ hiszpańsko-rumuńsko-węgierski. 30 lat. Demon I klasy. Wcale nie jest "z domu".<br> JOÜL KRANZ - Semita typu internacjonalnego. Mały, czarny. Bródka w szpic. Oczy latające. Szalony niepokój w każdym ruchu. 38 lat. Pilot, kupiec w wielkim stylu, syjonista transcendentalny. Mówi gorączkowo, tak szybko, że aż się dławi i zapluwa.<br> HABERBOAZ I REDERHAGAZ - jego pomocnicy, chasydzi. Po 40 - 50 lat. Jeden rudy, drugi czarny. Z brodami. Ubrani w stroje żydowskie w czarne i białe pasy.<br><br>&lt;page nr=240&gt;<br><br> GOTTFRIED REICHSGRAF VON UND ZU BERCHTOLDINGEN - Wielki Mistrz Neo-Krzyżaków. Twarz rycerska. Nos orli. Duży, barczysty i świetnie zbudowany.<br> DWIE POSTACIE BEZ NÓG
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego