Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
ciężar maszyny podstawowej mM. Względem podpory B daje on moment dodatni, co jest przyczyną wzrostu kąta . Chwilowe zmniejszenie do zera oddziaływania ciężaru osprzętu i urobku jest przyczyną odpowiednich zmian ugięć podpór.
W miarę zwiększania prędkości opadającego osprzętu, ciśnienie w układzie hydraulicznym rośnie. Wynika to ze wzrostu oporów przepływu oleju przez dławik D (rys. 8.19). Jednocześnie kąt zaczyna maleć i osiąga wartość bliską tej, jaka odpowiada warunkom statycznym. Następuje to wówczas, gdy ciśnienie w układzie hydraulicznym zrównuje się ze statycznym ciśnieniem podporowym.
Na rysunkach 8.22 i rys. 8.23 przedstawiono czasowe przebiegi ugięcia podpory A (rys. 8.17), obliczone dla
ciężar maszyny podstawowej mM. Względem podpory B daje on moment dodatni, co jest przyczyną wzrostu kąta . Chwilowe zmniejszenie do zera oddziaływania ciężaru osprzętu i urobku jest przyczyną odpowiednich zmian ugięć podpór.<br>W miarę zwiększania prędkości opadającego osprzętu, ciśnienie w układzie hydraulicznym rośnie. Wynika to ze wzrostu oporów przepływu oleju przez dławik D (rys. 8.19). Jednocześnie kąt zaczyna maleć i osiąga wartość bliską tej, jaka odpowiada warunkom statycznym. Następuje to wówczas, gdy ciśnienie w układzie hydraulicznym zrównuje się ze statycznym ciśnieniem podporowym.<br>Na rysunkach 8.22 i rys. 8.23 przedstawiono czasowe przebiegi ugięcia podpory A (rys. 8.17), obliczone dla
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego