Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.26
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
z innego tytułu (nie pracują poza rolnictwem, nie uczą się, nie studiują itp.) - wysokość składki ubezpieczeniowej będzie zależała od dochodu osiąganego przez gospodarstwo rolne.
"Składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe będzie wynosić 30 procent dochodu gospodarstwa rolniczego przypadającego na jedną osobę ubezpieczoną" - czytamy w założeniach do ustawy.
To rewolucyjna zmiana, bo do tej pory wszyscy rolnicy - bez względu na dochód - płacą składkę w jednakowej wysokości - np. w 2002 roku było to rocznie 683 złote.
Ministerstwo Gospodarki i Pracy proponuje, by na podobnym poziomie wyznaczyć minimalną składkę na ubezpieczenie, którą zapłacą najbiedniejsi rolnicy. Zostanie również wyznaczony maksymalny limit składek pobieranych od najbogatszych rolników. Eksperci oceniają
z innego tytułu (nie pracują poza rolnictwem, nie uczą się, nie studiują itp.) - wysokość składki ubezpieczeniowej będzie zależała od dochodu osiąganego przez gospodarstwo rolne.<br>&lt;q&gt;"Składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe będzie wynosić 30 procent dochodu gospodarstwa rolniczego przypadającego na jedną osobę ubezpieczoną"&lt;/&gt; - czytamy w założeniach do ustawy.<br>To rewolucyjna zmiana, bo do tej pory wszyscy rolnicy - bez względu na dochód - płacą składkę w jednakowej wysokości - np. w 2002 roku było to rocznie 683 złote.<br>&lt;name type="org"&gt;Ministerstwo Gospodarki i Pracy&lt;/&gt; proponuje, by na podobnym poziomie wyznaczyć minimalną składkę na ubezpieczenie, którą zapłacą najbiedniejsi rolnicy. Zostanie również wyznaczony maksymalny limit składek pobieranych od najbogatszych rolników. Eksperci oceniają
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego