Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 39
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
proc. Zniżki takie stosowane są obecnie w budynkach należących do PKP, a trochę mniejsze (4 proc. za przepracowany rok) w domach sprzedawanych przez Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa i Lasy Państwowe.

Projekt przewiduje również znowelizowanie ustawy o zwrocie korzyści uzyskanych niesłusznie kosztem Skarbu Państwa lub innych osób prawnych obejmując jej dobrodziejstwem także "najemców, których interes prawny został naruszony". Chodzi m.in. o lokatorów w praktyce sprzedanych razem z mieszkaniami. Szkopuł w tym, że rozwiązanie to przychodzi o kilka lat za późno. Dziesiątki tysięcy mieszkań zostało już odsprzedane przez pierwszych nabywców. Nie bardzo więc wiadomo, do kogo występować z roszczeniami.

Niemniej pozostało
proc. Zniżki takie stosowane są obecnie w budynkach należących do PKP, a trochę mniejsze (4 proc. za przepracowany rok) w domach sprzedawanych przez Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa i Lasy Państwowe.<br><br>Projekt przewiduje również znowelizowanie ustawy o zwrocie korzyści uzyskanych niesłusznie kosztem Skarbu Państwa lub innych osób prawnych obejmując jej dobrodziejstwem także "najemców, których interes prawny został naruszony". Chodzi m.in. o lokatorów w praktyce sprzedanych razem z mieszkaniami. Szkopuł w tym, że rozwiązanie to przychodzi o kilka lat za późno. Dziesiątki tysięcy mieszkań zostało już odsprzedane przez pierwszych nabywców. Nie bardzo więc wiadomo, do kogo występować z roszczeniami.<br><br>Niemniej pozostało
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego