Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 01.03 (1)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Lepiej choć część życia przeżyć pod uciekającym sufitem niż całe pod niskim, sztywnym, bez treści.

Ale zostawmy raczej na boku takie przyrzeczenia, które miałyby gruntownie zmienić nas wewnętrznie. Nasze wewnętrzne ja jest uparte, wymaga samowiedzy, uporu i harówki dłużej niż na rok, a czasem do końca życia. Będę od jutra dobry, będę wrażliwy i pełen zrozumienia dla innych - przyrzekamy sobie. Takie postanowienia potem niespełnione budzą tylko frustrację, twierdzi prof. Grażyna Wieczorkowska.

W ostateczności Nowy Rok to także dobry czas, by powiedzieć: jest, jak jest. Postanawiam nie pozwolić sobie na frustrację i załamania. Każdemu innemu mogą się przytrafić, mnie na pewno nie.

Współpraca
Lepiej choć część życia przeżyć pod uciekającym sufitem niż całe pod niskim, sztywnym, bez treści.<br><br>Ale zostawmy raczej na boku takie przyrzeczenia, które miałyby gruntownie zmienić nas wewnętrznie. Nasze wewnętrzne ja jest uparte, wymaga samowiedzy, uporu i harówki dłużej niż na rok, a czasem do końca życia. Będę od jutra dobry, będę wrażliwy i pełen zrozumienia dla innych - przyrzekamy sobie. Takie postanowienia potem niespełnione budzą tylko frustrację, twierdzi prof. Grażyna Wieczorkowska.<br><br>W ostateczności Nowy Rok to także dobry czas, by powiedzieć: jest, jak jest. Postanawiam nie pozwolić sobie na frustrację i załamania. Każdemu innemu mogą się przytrafić, mnie na pewno nie.<br><br>&lt;au&gt;Współpraca
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego