Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1964
i "ludzi radzieckich". Ani Anglosasi ani "ludzie radzieccy" nie są narodem.
Robert McKenzie w szkicu pt. "Revolt of the Outsiders" zwrócił uwagę na ruchy odśrodkowe, zagrażające dominującej pozycji WASPS w wolnym świecie.
Protestanccy Anglosasi stanowią rządzącą elitę w Anglii, w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie, w Australii, i w tzw. białych dominiach brytyjskiego Commonwealth.
Można przyjąć, że od upadku Napoleona Anglosasi wywierali możny, a często decydujący wpływ we wszystkich sprawach Za chodu. Pax Britannica a obecnie Pax Americana - były manifestacjami owego hegemonicznego stanowiska protestanckich Anglosasów.
Rewolta przeciw hegemonii WASPS prowadzona jest równocześnie na dwóch frontach - zewnętrznym i wewnętrznym. Brytyjska Wspólnota Narodów" przestała
i "ludzi radzieckich". Ani Anglosasi ani "ludzie radzieccy" nie są narodem.<br>Robert McKenzie w szkicu pt. "Revolt of the Outsiders" zwrócił uwagę na ruchy odśrodkowe, zagrażające dominującej pozycji WASPS w wolnym świecie.<br>Protestanccy Anglosasi stanowią rządzącą elitę w Anglii, w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie, w Australii, i w tzw. białych dominiach brytyjskiego Commonwealth.<br>Można przyjąć, że od upadku Napoleona Anglosasi wywierali możny, a często decydujący wpływ we wszystkich sprawach Za chodu. Pax Britannica a obecnie Pax Americana - były manifestacjami owego hegemonicznego stanowiska protestanckich Anglosasów.<br>Rewolta przeciw hegemonii WASPS prowadzona jest równocześnie na dwóch frontach - zewnętrznym i wewnętrznym. Brytyjska Wspólnota Narodów" przestała
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego