Typ tekstu: Książka
Autor: Makuszyński Kornel
Tytuł: Szatan z siódmej klasy
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1937
bocian z talerza. Bocian! -Tak mi się zdaje...A kto "wkrótce powróci z Egiptu"? - Panie profesorze! Francuzi przyszli do Bejgoły wśród zimy... Siedzieli tu długi czas... Zbliżała się wiosna... Bociany wracają z Egiptu... Jeszcze nie powróciły, ale kiedy oficer malował swoje znaki na brodzie, miały powrócić lada chwila... "Znajdziesz w domu tego..."
- Dokąd pędzisz, Piotrusiu ?
Adaś chwycił widelec, wybiegł z pokoju, a wszyscy za nim. On przez drzwi, oni za nim. On na zajazd przed domem, oni za nim.
Na twarzy miał czerwone wypieki, a oczy błyszczące.
- Oto jest dom tego, co nie jadł nigdy z płaskiego talerza! wołał wymachując widelcem
bocian z talerza. Bocian! -Tak mi się zdaje...A kto "wkrótce powróci z Egiptu"? - Panie profesorze! Francuzi przyszli do Bejgoły wśród zimy... Siedzieli tu długi czas... Zbliżała się wiosna... Bociany wracają z Egiptu... Jeszcze nie powróciły, ale kiedy oficer malował swoje znaki na brodzie, miały powrócić lada chwila... "Znajdziesz w domu tego..."<br>- Dokąd pędzisz, Piotrusiu &lt;page nr=227&gt;?<br>Adaś chwycił widelec, wybiegł z pokoju, a wszyscy za nim. On przez drzwi, oni za nim. On na zajazd przed domem, oni za nim.<br>Na twarzy miał czerwone wypieki, a oczy błyszczące.<br>- Oto jest dom tego, co nie jadł nigdy z płaskiego talerza! wołał wymachując widelcem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego