Typ tekstu: Książka
Autor: Eichelberger Wojciech
Tytuł: O co pytają dzieci
Rok: 1999
dziecko. Wiecznie zgaszone światła, przejmująca cisza w domu i ten straszny ból głowy, to obraz z dzieciństwa, który pozostaje w człowieku na całe dorosłe życie.
Godne chorowanie to chorowanie dorosłe, charakteryzujące się umiarem w oczekiwaniach wobec innych i umiejętnością kontrolowania swych emocji.
Zdarza się, że dziecko wstydzi się choroby w domu. Dzieje się tak w przypadku chorób zawinionych przez rodziców, np. alkoholizmu, narkomanii, zaburzeń emocjonalnych, przejawiających się w ciągłych awanturach. Temu wstydowi za chorego ojca lub matkę towarzyszy często poczucie winy.
Aura, jaką wokół choroby stwarza zdrowy rodzic, ma ogromny wpływ na stosunek dziecka do choroby i chorego w przyszłości. Ważne
dziecko. Wiecznie zgaszone światła, przejmująca cisza w domu i ten straszny ból głowy, to obraz z dzieciństwa, który pozostaje w człowieku na całe dorosłe życie.<br>Godne chorowanie to chorowanie dorosłe, charakteryzujące się umiarem w oczekiwaniach wobec innych i umiejętnością kontrolowania swych emocji.<br>Zdarza się, że dziecko wstydzi się choroby w domu. Dzieje się tak w przypadku chorób zawinionych przez rodziców, np. alkoholizmu, narkomanii, zaburzeń emocjonalnych, przejawiających się w ciągłych awanturach. Temu wstydowi za chorego ojca lub matkę towarzyszy często poczucie winy.<br>Aura, jaką wokół choroby stwarza zdrowy rodzic, ma ogromny wpływ na stosunek dziecka do choroby i chorego w przyszłości. Ważne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego