Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
wyeksportowanych 180 przezierników do Szwecji pozostała nadwyżka 120 przezierników, w które można było wyposażyć 60 tego rodzaju armat.
Jedynym przyrządem celowniczym, którego dostarczono mniej niż posiadano sprzętu, był przeciwlotniczy aparat centralny wz. PZO-Lev. Przyczyny i skutki tego stanu omówiono na s. 118. Pozostały wymieniony w omawianej tabeli sprzęt był dostatecznie wyposażony w przyrządy celownicze.
W grupie przyrządów obserwacyjno-pomiarowych najwięcej (60000 sztuk) wyprodukowano lornetek pryzmatycznych, a mimo to tylko około 46% oficerów i podchorążych w okresie mobilizacji powszechnej mogło być zaopatrzonych w lornetki.
Zapewne z tego również względu Departament Uzbrojenia podjął decyzję równoległego produkowania znacznie zwiększonej liczby lornetek w PZO
wyeksportowanych 180 przezierników do Szwecji pozostała nadwyżka 120 przezierników, w które można było wyposażyć 60 tego rodzaju armat.<br>Jedynym przyrządem celowniczym, którego dostarczono mniej niż posiadano sprzętu, był przeciwlotniczy aparat centralny wz. PZO-Lev. Przyczyny i skutki tego stanu omówiono na s. 118. Pozostały wymieniony w omawianej tabeli sprzęt był dostatecznie wyposażony w przyrządy celownicze.<br>W grupie przyrządów obserwacyjno-pomiarowych najwięcej (60000 sztuk) wyprodukowano lornetek pryzmatycznych, a mimo to tylko około 46% oficerów i podchorążych w okresie mobilizacji powszechnej mogło być zaopatrzonych w lornetki.<br>Zapewne z tego również względu Departament Uzbrojenia podjął decyzję równoległego produkowania znacznie zwiększonej liczby lornetek w PZO
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego