Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1964
porównaniu z trzygodzinnymi przedstawieniami Mchatu) - odmienne od siebie, a noszące znak jednej, już pewnej i jeszcze wiele obiecującej ręki.
Polskich widzów poruszyła bardziej "Zabawa". Już na premierze komunałem stało się zestawienie tego utworu z "Weselem", rozgorzały spory o jego interpretację i, co ważniejsze, powszechne było doznanie zbiorowego wstrząsu, którego nieczęsto doświadcza się w teatrze. Ostatnie słowa sztuki: "Ludzie, ludzie, gdzie się bawią?" - uskrzydliły się w tej samej chwili, w której padły ze sceny, w tej samej chwili weszły v obieg jak tyle cytat z pamiętnej prapremiery "Wesela".
Po wierzchu rzecz biorąc nie ma do tego żadnych powodów. Zabawa" jest utworem do
porównaniu z trzygodzinnymi przedstawieniami Mchatu) - odmienne od siebie, a noszące znak jednej, już pewnej i jeszcze wiele obiecującej ręki.<br>Polskich widzów poruszyła bardziej "Zabawa". Już na premierze komunałem stało się zestawienie tego utworu z "Weselem", rozgorzały spory o jego interpretację i, co ważniejsze, powszechne było doznanie zbiorowego wstrząsu, którego nieczęsto doświadcza się w teatrze. Ostatnie słowa sztuki: "Ludzie, ludzie, gdzie się bawią?" - uskrzydliły się w tej samej chwili, w której padły ze sceny, w tej samej chwili weszły v obieg jak tyle cytat z pamiętnej prapremiery "Wesela".<br>Po wierzchu rzecz biorąc nie ma do tego żadnych powodów. Zabawa" jest utworem do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego