Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
się analizą błędów przypadkowych. Spośród licznych hipotez opisujących proces kształtowania się błędów przypadkowych w technice, najczęściej korzysta się z prawa błędów Gaussa i hipotezy Hagena.
Prawo błędów Gaussa. Mając do rozpatrzenia szereg błędów, można badać związek zachodzący między wielkością błędu a częstością jego występowania i z tego związku wyprowadzić wnioski dotyczące zależności między wielkością błędu a prawdopodobieństwem jego występowania. Jeżeli podzielimy zakres zmienności błędu na niewielkie równe sobie przedziały i policzymy ilości błędów jakie wystąpiły w granicach poszczególnych przedziałów, to zauważymy że:
a) najczęściej występują błędy o wartości bliskiej zeru, tzn. najliczebniejszy jest przedział środkowy,
b) prawie jednakowo często występują błędy
się analizą błędów przypadkowych. Spośród licznych hipotez opisujących proces kształtowania się błędów przypadkowych w technice, najczęściej korzysta się z prawa błędów Gaussa i hipotezy Hagena.<br>&lt;HI rend="italic"&gt;Prawo błędów Gaussa&lt;/HI&gt;. Mając do rozpatrzenia szereg błędów, można badać związek zachodzący między wielkością błędu a częstością jego występowania i z tego związku wyprowadzić wnioski dotyczące zależności między wielkością błędu a prawdopodobieństwem jego występowania. Jeżeli podzielimy zakres zmienności błędu na niewielkie równe sobie przedziały i policzymy ilości błędów jakie wystąpiły w granicach poszczególnych przedziałów, to zauważymy że:<br>a) najczęściej występują błędy o wartości bliskiej zeru, tzn. najliczebniejszy jest przedział środkowy,<br>b) prawie jednakowo często występują błędy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego