Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie i Nowoczesność
Nr: 555
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
co w tej kwestii zostało powiedziane w tezie 47. Dobre prosperowanie partykularnych grup nacisku ano trochę nie ucierpi wskutek wzmianki o nich w tezie 34.
Przy tworzeniu reformy warto pamiętać; że od samego opisywania chceń nic w życiu się nie zmienia. Zalecenia formułowane z myślą o przeobrażaniu gospodarki powinny każdy drobiazg obudowywać odpowiedziami na trzy pytania:
co jest potrzebne?
jakimi sposobami ma być, osiągnięte?
czym ma być poparte, podparte, zabezpieczone lub zagwarantowane?

Dopiero tak sporządzone założenia reformy pozwalałyby na rzetelną ocenę czy koncepcja reformy ma niezbędną spoistość.
Ostry i głęboki kryzys gospodarczy narzuca trzy swoje własne wymagania, których
nie wolno lekceważyć
co w tej kwestii zostało powiedziane w tezie 47. Dobre prosperowanie partykularnych grup nacisku ano trochę nie ucierpi wskutek wzmianki o nich w tezie 34.&lt;/&gt;<br> Przy tworzeniu reformy warto pamiętać; że od samego opisywania &lt;orig&gt;chceń&lt;/&gt; nic w życiu się nie zmienia. Zalecenia formułowane z myślą o przeobrażaniu gospodarki powinny każdy drobiazg obudowywać odpowiedziami na trzy pytania:<br> &lt;tit1&gt;co jest potrzebne?&lt;/&gt;<br> jakimi sposobami ma być, osiągnięte?<br> czym ma być poparte, podparte, zabezpieczone lub zagwarantowane?<br> &lt;gap&gt;<br> Dopiero tak sporządzone założenia reformy pozwalałyby na rzetelną ocenę czy koncepcja reformy ma niezbędną spoistość.<br> Ostry i głęboki kryzys gospodarczy narzuca trzy swoje własne wymagania, których<br>nie wolno lekceważyć
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego