Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 31
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1974
oddechowych u rannego nie zwalnia nas od stałej opieki nad nim. Sytuacja może się zmienić. Ranny, który byt przytomny lub jedynie zamroczony, może być za chwilę głęboko nieprzytomny. U rannego nieprzytomnego, dotychczas sprawnie oddychającego, może wystąpić krwawienie w jamie ustnej, przelanie się zawartości żołądka, przesuniecie głowy. Następstwem tego będzie niedrożność dróg oddechowych. Ranny będzie wymagał natychmiastowej pomocy.
PAMIĘTAJ - CIĘŻKO RANNY, NIEPRZYTOMNY WYMAGA STAŁEGO NADZORU I OPIEKI. MUSI MIEĆ DROŻNE DROGI ODDECHOWE.
Jeśli ranny w ogóle nie oddycha, powstaje sytuacja krańcowo niebezpieczna. Grozi mu nieuchronna śmierć. Jak go ratować i jak postępować w takich przypadkach - nastopnym razem.
Dr ZBIGNIEW SUCHNICKI WOPL - Wrocław

ALKOHOL
oddechowych u rannego nie zwalnia nas od stałej opieki nad nim. Sytuacja może się zmienić. Ranny, który byt przytomny lub jedynie zamroczony, może być za chwilę głęboko nieprzytomny. U rannego nieprzytomnego, dotychczas sprawnie oddychającego, może wystąpić krwawienie w jamie ustnej, przelanie się zawartości żołądka, przesuniecie głowy. Następstwem tego będzie niedrożność dróg oddechowych. Ranny będzie wymagał natychmiastowej pomocy. <br>&lt;hi&gt;PAMIĘTAJ - CIĘŻKO RANNY, NIEPRZYTOMNY WYMAGA STAŁEGO NADZORU I OPIEKI. MUSI MIEĆ DROŻNE DROGI ODDECHOWE. &lt;/&gt;<br>Jeśli ranny w ogóle nie oddycha, powstaje sytuacja krańcowo niebezpieczna. Grozi mu nieuchronna śmierć. Jak go ratować i jak postępować w takich przypadkach - nastopnym razem. <br>&lt;au&gt;Dr ZBIGNIEW SUCHNICKI&lt;/&gt; WOPL - Wrocław&lt;/&gt; <br> <br>&lt;div type="art"&gt;&lt;tit&gt;ALKOHOL
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego