Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy religijne
Rok: 1999
Gorzkie Żale zwykle jedną część, a w Wielki Piątek przy Grobie Pańskim - wszystkie części.

Droga Krzyżowa
Przy drogach i kościołach zaczęto w średniowieczu umieszczać w obrazach lub figurach stacje nawiązujące do drogi, którą przebył Pan Jezus, z krzyżem na ramionach, ulicami Jerozolimy na Golgotę. Stacji było 14 i nazywano je "drogą krzyżową". Przedstawiały one m.in.: pojmanie, sąd przed Piłatem, skazanie, ukrzyżowanie i złożenie do grobu. Najnowsze Drogi Krzyżowe zawierają piętnastą stację zmartwychwstanie.
Nabożeństwo to polega na przechodzeniu od stacji do stacji, rozpamiętywaniu męki Jezusa i odmawianiu stosownych modlitw.

Koncerty Pasyjne
14 marca o godz. 19.45
Pieśni Wielkopostne"
Wieczór modlitewny prowadzony
Gorzkie Żale zwykle jedną część, a w Wielki Piątek przy Grobie Pańskim - wszystkie części.<br><br>&lt;tit&gt;Droga Krzyżowa&lt;/&gt;<br>Przy drogach i kościołach zaczęto w średniowieczu umieszczać w obrazach lub figurach stacje nawiązujące do drogi, którą przebył Pan Jezus, z krzyżem na ramionach, ulicami Jerozolimy na Golgotę. Stacji było 14 i nazywano je "drogą krzyżową". Przedstawiały one m.in.: pojmanie, sąd przed Piłatem, skazanie, ukrzyżowanie i złożenie do grobu. Najnowsze Drogi Krzyżowe zawierają piętnastą stację zmartwychwstanie.<br>Nabożeństwo to polega na przechodzeniu od stacji do stacji, rozpamiętywaniu męki Jezusa i odmawianiu stosownych modlitw.<br><br>&lt;tit&gt;Koncerty Pasyjne&lt;/&gt;<br>14 marca o godz. 19.45<br>Pieśni Wielkopostne"<br>Wieczór modlitewny prowadzony
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego