Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Mathesis Polska
Nr: 3-4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1930
konkretnych rezultatów, to jednak zagadnieniem tem stale się zajmował, doprowadzając sprawędo zwycięskiego końca. Duński matematyk, Degen, poznając w nim już wówczas wielkiego matematyka, radził mu zająć się badaniami w dziedzinie funkcyj eliptycznych, wskazując na nieograniczone i tak doniosłe dla analizy możliwości tych badań.

Jedną z pierwszych jego prac, ogłoszonych drukiem, była praca o rozwiązaniu paru zagadnień zapomocą całek określonych. Zaliczona do mniejszych prac Abela nawet przez jego biografa Bjerknesa jeszcze w 80-tych latach ubiegłego stulecia, okazała swe znaczenie dopiero ostatniojako jeden z punktów wyjścia pięknej teorji równań całkowych, zajmującej obecnie jedno z pierwszych miejsc w analizie.
Latem 1823
konkretnych rezultatów, to jednak zagadnieniem tem stale się zajmował, doprowadzając sprawę<br><br>&lt;page nr=63&gt;<br><br>do zwycięskiego końca. Duński matematyk, Degen, poznając w nim już wówczas wielkiego matematyka, radził mu zająć się badaniami w dziedzinie funkcyj eliptycznych, wskazując na nieograniczone i tak doniosłe dla analizy możliwości tych badań.<br>&lt;gap&gt;<br>Jedną z pierwszych jego prac, ogłoszonych drukiem, była praca o rozwiązaniu paru zagadnień zapomocą całek określonych. Zaliczona do mniejszych prac Abela nawet przez jego biografa Bjerknesa jeszcze w 80-tych latach ubiegłego stulecia, okazała swe znaczenie dopiero ostatnio<br><br>&lt;page nr=64&gt;<br><br>jako jeden z punktów wyjścia pięknej teorji równań całkowych, zajmującej obecnie jedno z pierwszych miejsc w analizie.<br>Latem 1823
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego