Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Poznaj swój kraj
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1960
wykonanych przeważnie kredą litograficzną i tuszem, przedstawia fragmenty świętego gaju. jak Wyczółkowski nazwał rezerwat.


ZNACZKI ZNACZKI
STROJE LUDOWE
W grudniu 1959 r. poczta polska wypuściła pierwszą część pięknej i ciekawej serii polskich strojów ludowych. Seria ta jest ciekawa dla filatelisty, ukazały się bowiem wtedy znaczki i ząbkowane, i cięte, wszystkie drukowane parami. To znaczy, że w arkuszu występują obok siebie dwa różne znaczki, przedstawiające stroje mężczyzny i kobiety, Takie znaczki mają naturalnie większą wartość filatelistyczną, gdy w zbiorach występują również parami, Druga część tej serii ma być wydrukowana w tym roku.
W pierwszej części ukazało się 10 dużych znaczków, przedstawiających strój
wykonanych przeważnie kredą litograficzną i tuszem, przedstawia fragmenty świętego gaju. jak Wyczółkowski nazwał rezerwat. <br>&lt;gap&gt;&lt;/div&gt; <br> <br>&lt;page nr=19&gt; &lt;div&gt;&lt;tit&gt;ZNACZKI ZNACZKI&lt;/tit&gt;<br>&lt;tit&gt;STROJE LUDOWE&lt;/tit&gt;<br>W grudniu 1959 r. poczta polska wypuściła pierwszą część pięknej i ciekawej serii polskich strojów ludowych. Seria ta jest ciekawa dla filatelisty, ukazały się bowiem wtedy znaczki i ząbkowane, i cięte, wszystkie drukowane parami. To znaczy, że w arkuszu występują obok siebie dwa różne znaczki, przedstawiające stroje mężczyzny i kobiety, Takie znaczki mają naturalnie większą wartość filatelistyczną, gdy w zbiorach występują również parami, Druga część tej serii ma być wydrukowana w tym roku. <br>W pierwszej części ukazało się 10 dużych znaczków, przedstawiających strój
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego