Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy zdrowotne
Rok: 2002
kierownik apteki może wydać lek, który zwykle jest realizowany tylko na receptę lekarza.
Z zapisu ustawy wynika, że przypadek opisany wyżej może mieć miejsce w wyjątkowej sytuacji, na przykład w porze nocnej kiedy chwilowo brak dostępności do lekarza.
Wydanie leku silnie działającego na podstawie tzw. recepty farmaceutycznej odnotowuje się w druku ścisłej ewidencji. Przed wydaniem takiego leku (w najmniejszym opakowaniu farmaceuta będzie musiał zadać pacjentowi lub jego bliskim kilka pytań dotyczących konieczności zastosowania specyfiku i powodu braku leku u pacjenta.
Z tej procedury apteki będą korzystały sporadycznie. Jeżeli farmaceuta stwierdzi, że sytuacja nie jest wyjątkowa odmówi wydania leku.
Ustawa daje również
kierownik apteki może wydać lek, który zwykle jest realizowany tylko na receptę lekarza.<br>Z zapisu ustawy wynika, że przypadek opisany wyżej może mieć miejsce w wyjątkowej sytuacji, na przykład w porze nocnej kiedy chwilowo brak dostępności do lekarza.<br>Wydanie leku silnie działającego na podstawie tzw. recepty farmaceutycznej odnotowuje się w druku ścisłej ewidencji. Przed wydaniem takiego leku (w najmniejszym opakowaniu farmaceuta będzie musiał zadać pacjentowi lub jego bliskim kilka pytań dotyczących konieczności zastosowania specyfiku i powodu braku leku u pacjenta.<br>Z tej procedury apteki będą korzystały sporadycznie. Jeżeli farmaceuta stwierdzi, że sytuacja nie jest wyjątkowa odmówi wydania leku.<br>Ustawa daje również
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!