Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Na oścież
Nr: 2-3(59)
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 1999
przez głębokie życie sakramentalne, modlitwę, ofiarę i apostolskie zaangażowanie się w życie Kościoła, nawiązując więzi i tworząc trwałą wspólnotę z innymi.
Najbardziej charakterystyczną cechą duchowości tego Ruchu jest maryjność, która wyraża się w przymierzu miłości z Matką Bożą oraz głęboka wiara w Opatrzność Bożą.
Ruch Szensztacki jest otwarty dla każdego; duchownych, świeckich, ludzi młodych i starszych, dzieci, małżonków i ludzi wolnych.
W Polsce istnieją 4 sanktuaria Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej: w Świdrze k/ Warszawy - centrum Ruchu w Polsce, w Winowie k/ Opola, w Józefowie k/ Warszawy oraz w Koszalinie na Górze Chełmińskiej. Sanktuaria stanowią dla członków Ruchu Szensztackiego źródła łask, są
przez głębokie życie sakramentalne, modlitwę, ofiarę i apostolskie zaangażowanie się w życie Kościoła, nawiązując więzi i tworząc trwałą wspólnotę z innymi.<br> Najbardziej charakterystyczną cechą duchowości tego Ruchu jest maryjność, która wyraża się w przymierzu miłości z Matką Bożą oraz głęboka wiara w Opatrzność Bożą.<br> Ruch Szensztacki jest otwarty dla każdego; duchownych, świeckich, ludzi młodych i starszych, dzieci, małżonków i ludzi wolnych.<br> W Polsce istnieją 4 sanktuaria Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej: w Świdrze k/ Warszawy - centrum Ruchu w Polsce, w Winowie k/ Opola, w Józefowie k/ Warszawy oraz w Koszalinie na Górze Chełmińskiej. Sanktuaria stanowią dla członków Ruchu Szensztackiego źródła łask, są
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego