Typ tekstu: Książka
Autor: Strzałkowski Adam
Tytuł: O siłach rządzących światem
Rok: 1996
cofania się, należało uwzględnić nie tylko ich ruchy własne, ale i ruch Ziemi dokoła Słońca. To było znacznie trudniej sobie wyobrazić. Matematycznie, geometrycznie obraz uprościł się jednak znacznie. Orbity w przestrzeni stały się niemal kołami. Nie to było jednak najważniejsze. Najistotniejsze było, że system ten doskonale nadawał się do opisu dynamicznego, uwzględniającego działające siły, a zatem był wspaniałym przygotowaniem na przyjęcie teorii Newtona.
Przedtem jednak nastąpił okres dalszych kroków w tym przygotowaniu. Najpierw Tycho Brahe wykonuje doskonałe obserwacje ruchów planet na sklepieniu niebieskim. Na ich podstawie, przyjmując obraz Kopernika Układu Słonecznego, Kepler formułuje słynne, nazwane jego imieniem, prawa ruchu planet:
I
cofania się, należało uwzględnić &lt;page nr=18&gt; nie tylko ich ruchy własne, ale i ruch Ziemi dokoła Słońca. To było znacznie trudniej sobie wyobrazić. Matematycznie, geometrycznie obraz uprościł się jednak znacznie. Orbity w przestrzeni stały się niemal kołami. Nie to było jednak najważniejsze. Najistotniejsze było, że system ten doskonale nadawał się do opisu dynamicznego, uwzględniającego działające siły, a zatem był wspaniałym przygotowaniem na przyjęcie teorii Newtona.<br>Przedtem jednak nastąpił okres dalszych kroków w tym przygotowaniu. Najpierw Tycho Brahe wykonuje doskonałe obserwacje ruchów planet na sklepieniu niebieskim. Na ich podstawie, przyjmując obraz Kopernika Układu Słonecznego, Kepler formułuje słynne, nazwane jego imieniem, prawa ruchu planet: <br>I
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego