Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
lub notatki radiotelefonisty.
Przedstawiony artykuł nie wyczerpuje w pełni tematu, lecz jest jedynie formą zapoznania Czytelników "PWL" z prowadzonymi badaniami nad wykorzystaniem informatycznego systemu kierowania ogniem w pododdziałach artylerii naziemnej. Osiągnięte wyniki skłaniają do przeprowadzenia kolejnych eksperymentów z systemem OSA-97.


Ppor. inż. RADOSŁAW OLCHA

MOŻLIWOŚCI OGNIOWE KOMPANII ZMECHANIZOWANEJ
(artykuł dyskusyjny)

Możliwości ogniowe wiążą się ściśle z możliwościami bojowymi środków walki. Te zaś należy rozumieć przede wszystkim jako "całość wskaźników ilościowych charakteryzujących pododdziały i związki oraz stanowiących o ich przygotowaniu do wykonania zadań i realizacji celu walki w konkretnych warunkach sytuacji taktycznej".
Rozpatrując możliwości ogniowe kompanii zmechanizowanych, przedstawię sposób ich obliczania
lub notatki &lt;orig&gt;radiotelefonisty&lt;/&gt;.<br>Przedstawiony artykuł nie wyczerpuje w pełni tematu, lecz jest jedynie formą zapoznania Czytelników "PWL" z prowadzonymi badaniami nad wykorzystaniem informatycznego systemu kierowania ogniem w pododdziałach artylerii naziemnej. Osiągnięte wyniki skłaniają do przeprowadzenia kolejnych eksperymentów z systemem OSA-97.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;au&gt;Ppor. inż. RADOSŁAW OLCHA&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;MOŻLIWOŚCI OGNIOWE KOMPANII ZMECHANIZOWANEJ<br>(artykuł dyskusyjny)&lt;/&gt;<br><br>Możliwości ogniowe wiążą się ściśle z możliwościami bojowymi środków walki. Te zaś należy rozumieć przede wszystkim jako "całość wskaźników ilościowych charakteryzujących pododdziały i związki oraz stanowiących o ich przygotowaniu do wykonania zadań i realizacji celu walki w konkretnych warunkach sytuacji taktycznej".<br>Rozpatrując możliwości ogniowe kompanii zmechanizowanych, przedstawię sposób ich obliczania
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego