Typ tekstu: Książka
Autor: Woś Alojzy
Tytuł: Meteorologia
Rok: 1996
132;zasiewania" chmur nie stwarzają możliwości dostępu do rezerw pary wodnej znajdujących się w atmosferze, bowiem dotychczas żadne przedsięwzięcia techniczne nie uruchamiają procesów prowadzących do odnowienia chmur.
Obecnie przyjmuje się, że w pewnych sytuacjach „obsiewanie" chmur może zwiększyć opad o 10-30% na obszarze o średnicy kilkudziesięciu kilometrów. Nadal dyskusyjny jest problem, jak daleko od obszaru doświadczalnego mogą występować skutki zasiewania chmur. Wyniki cząstkowe badań wskazują, że mogą one być odczuwalne na terenach odległych do 200 km. Niezbędne są jednak badania bardziej szczegółowe, by uzyskać odpowiedź odnośnie do wielkoskalowego zmniejszania lub zwiększania opadów.
Najbardziej zaawansowane są badania tego problemu w
132;zasiewania" chmur nie stwarzają możliwości dostępu do rezerw pary wodnej znajdujących się w atmosferze, bowiem dotychczas żadne przedsięwzięcia techniczne nie uruchamiają procesów prowadzących do odnowienia chmur.<br> Obecnie przyjmuje się, że w pewnych sytuacjach &#132;obsiewanie" chmur może zwiększyć opad o 10-30% na obszarze o średnicy kilkudziesięciu kilometrów. Nadal dyskusyjny jest problem, jak daleko od obszaru doświadczalnego mogą występować skutki zasiewania chmur. Wyniki cząstkowe badań wskazują, że mogą one być odczuwalne na terenach odległych do 200 km. Niezbędne są jednak badania bardziej szczegółowe, by uzyskać odpowiedź odnośnie do wielkoskalowego zmniejszania lub zwiększania opadów.<br> Najbardziej zaawansowane są badania tego problemu w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego