Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dziennik Polski
Nr: 8/7
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1998
w taką ochronę mogą się włączyć służby specjalne (których szefowie wzięli udział w zamkniętych dla prasy obradach).
Chodzi o rozpoznanie ogólne, które umożliwi uzyskiwanie informacji wyprzedzających, przydatnych policji do walki z przestępczością zorganizowaną - powiedział Miodowicz dziennikarzom. Dodał, że następny krok to "włączanie się operacyjne", z wykorzystaniem środków agenturalnych pozostających w dyspozycji tych służb.
Zdaniem Miodowicza, o tym, że takie środki mogą być skuteczne, przekonuje historia śledztwa po zabójstwie w 1934 r. ówczesnego szefa MSW Bronisława Pierackiego (autorzy zamachu, ukraińscy nacjonaliści Stefana Bandery, zostali wtedy względnie szybko zatrzymani).
Według szefa komisji, Zbigniewa Siemiątkowskiego (SLD), ochrona powinna być ukierunkowana na osoby, które zajmują
w taką ochronę mogą się włączyć służby specjalne (których szefowie wzięli udział w zamkniętych dla prasy obradach).<br>Chodzi o rozpoznanie ogólne, które umożliwi uzyskiwanie informacji wyprzedzających, przydatnych policji do walki z przestępczością zorganizowaną - powiedział Miodowicz dziennikarzom. Dodał, że następny krok to &lt;q&gt;"włączanie się operacyjne"&lt;/&gt;, z wykorzystaniem środków agenturalnych pozostających w dyspozycji tych służb.<br>Zdaniem Miodowicza, o tym, że takie środki mogą być skuteczne, przekonuje historia śledztwa po zabójstwie w 1934 r. ówczesnego szefa MSW Bronisława Pierackiego (autorzy zamachu, ukraińscy nacjonaliści Stefana Bandery, zostali wtedy względnie szybko zatrzymani).<br>Według szefa komisji, Zbigniewa Siemiątkowskiego (SLD), ochrona powinna być ukierunkowana na osoby, które zajmują
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego