Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Magazyn Polski
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1979
ograniczenia nadmiernego rozprzestrzeniania się groźnej dla człowieka choroby mianowicie wścieklizny, której głównym roznosicielem jest właśnie lis.
BORSUK - SKRYTY TRYB ŻYCIA
W Polsce borsuk spotykany jest w całym kraju, wszędzie, jednak raczej nielicznie. Prowadzi bardzo skryty tryb życia i stąd nie zawsze nawet wiadomo o jego występowaniu. Główne pożywienie jego stanowią dżdżownice, owady, ślimaki, małe płazy i gady, kłącza i bulwy roślin, jagody, grzyby itp. Nie gardzi również padliną. Na okres zimowy zapada w lekki sen zimowy, trwający w zależności od warunków pogodowych od grudnia do marca lub też krócej.
Liczba odstrzelonych corocznie borsuków sięga 2-3 tysięcy sztuk, co stanowi zagrożenie
ograniczenia nadmiernego rozprzestrzeniania się groźnej dla człowieka choroby mianowicie wścieklizny, której głównym roznosicielem jest właśnie lis. <br>&lt;tit1&gt;BORSUK - SKRYTY TRYB ŻYCIA&lt;/tit1&gt;<br>W Polsce borsuk spotykany jest w całym kraju, wszędzie, jednak raczej nielicznie. Prowadzi bardzo skryty tryb życia i stąd nie zawsze nawet wiadomo o jego występowaniu. Główne pożywienie jego stanowią dżdżownice, owady, ślimaki, małe płazy i gady, kłącza i bulwy roślin, jagody, grzyby itp. Nie gardzi również padliną. Na okres zimowy zapada w lekki sen zimowy, trwający w zależności od warunków pogodowych od grudnia do marca lub też krócej. <br>Liczba odstrzelonych corocznie borsuków sięga 2-3 tysięcy sztuk, co stanowi zagrożenie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego