Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
sobą różniące, ale mające ten sam cel - uniemożliwienie wwiezienia z innych krajów nowych, groźnych dla produkcji roślinnej chorób, szkodników i chwastów oraz ochronę przed wyniszczeniem rzadkich gatunków rodzimych.
Do niektórych krajów nie wolno przywozić żadnych roślin (np. do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Nowej Zelandii), a większość państw opracowuje wykazy chronionych gatunków dziko rosnących, których nie wolno wywozić (ani świeżych, ani zasuszonych). W Polsce wszystkie przepisy odnoszą się głównie do ilości hurtowych, ale ponieważ nie ma odrębnych ustaleń dotyczących przywożenia roślin przez turystów, wydane rozporządzenia trzeba uznać za obowiązujące w każdym wypadku.
Według tych przepisów za rośliny uznaje się: nasiona, owoce, cebule, bulwy, kłącza
sobą różniące, ale mające ten sam cel - uniemożliwienie wwiezienia z innych krajów nowych, groźnych dla produkcji roślinnej chorób, szkodników i chwastów oraz ochronę przed wyniszczeniem rzadkich gatunków rodzimych.<br>Do niektórych krajów nie wolno przywozić żadnych roślin (np. do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Nowej Zelandii), a większość państw opracowuje wykazy chronionych gatunków dziko rosnących, których nie wolno wywozić (ani świeżych, ani zasuszonych). W Polsce wszystkie przepisy odnoszą się głównie do ilości hurtowych, ale ponieważ nie ma odrębnych ustaleń dotyczących przywożenia roślin przez turystów, wydane rozporządzenia trzeba uznać za obowiązujące w każdym wypadku.<br>Według tych przepisów za rośliny uznaje się: nasiona, owoce, cebule, bulwy, kłącza
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego