Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 04.01
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
z Ośrodka Studiów Wschodnich, Zachód odczuł ulgę, kiedy wreszcie Jelcyn odszedł: skończyła się niepewność, ustały spekulacje.
Co zamiana Jelcyna na Putina oznacza dla Polski? To zależy, w jakim stopniu Putinowi uda się wzmocnić wpływy na byłym obszarze radzieckim. Zależy to także od tego, czy na Kremlu zwycięży opcja imperialna.
masp, ech, kab, reuters


Sądny dzień Helmuta Kohla

Gigant europejskiej polityki, symbol moralności w polityce Helmut Kohl znalazł się na liście podejrzanych niemieckiej prokuratury. Dokumenty trafiły wczoraj do parlamentu i z Kohla - wzoru do naśladowania były kanclerz przedzierzgnął się w podejrzanego o finansowe malwersacje. Chodzi o system nielegalnych kont CDU, na które
z Ośrodka Studiów Wschodnich, Zachód odczuł ulgę, kiedy wreszcie Jelcyn odszedł: skończyła się niepewność, ustały spekulacje.<br>Co zamiana Jelcyna na Putina oznacza dla Polski? To zależy, w jakim stopniu Putinowi uda się wzmocnić wpływy na byłym obszarze radzieckim. Zależy to także od tego, czy na Kremlu zwycięży opcja imperialna.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;masp, ech, kab, reuters&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Sądny dzień Helmuta Kohla&lt;/&gt;<br><br>Gigant europejskiej polityki, symbol moralności w polityce Helmut Kohl znalazł się na liście podejrzanych niemieckiej prokuratury. Dokumenty trafiły wczoraj do parlamentu i z Kohla - wzoru do naśladowania były kanclerz przedzierzgnął się w podejrzanego o finansowe malwersacje. Chodzi o system nielegalnych kont CDU, na które
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!