Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fokus. Poznać i zrozumieć świat
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 2003
Donato Bramante i Michał Anioł. W końcu zaczęto budować w pośpiechu, nie dając wyschnąć zaprawie, co doprowadziło do konieczności umocnienia konstrukcji żelaznymi pierścieniami.

Gdy kopuły zawędrowały za ocean, stały się symbolem demokracji, m.in. za sprawą białej kopuły Kapitolu, która w 1866 roku zastąpiła poprzednią, zagrożoną pożarami i nie tak efektowną. Sprawia ona wrażenie murowanej, ale w większości zbudowano ją z elementów żeliwnych: tanich, lżejszych od kamienia i łatwych w montażu. Kapitol w Waszyngtonie nie jest bynajmniej jedyną tego typu budowlą w USA. Władze niemal wszystkich stanów zwieńczyły swoje siedziby kopułami.

Dachy płaskie i pękate

Największe powierzchnie udaje się dziś przykryć
Donato Bramante i Michał Anioł. W końcu zaczęto budować w pośpiechu, nie dając wyschnąć zaprawie, co doprowadziło do konieczności umocnienia konstrukcji żelaznymi pierścieniami.<br><br>Gdy kopuły zawędrowały za ocean, stały się symbolem demokracji, m.in. za sprawą białej kopuły Kapitolu, która w 1866 roku zastąpiła poprzednią, zagrożoną pożarami i nie tak efektowną. Sprawia ona wrażenie murowanej, ale w większości zbudowano ją z elementów żeliwnych: tanich, lżejszych od kamienia i łatwych w montażu. Kapitol w Waszyngtonie nie jest bynajmniej jedyną tego typu budowlą w USA. Władze niemal wszystkich stanów zwieńczyły swoje siedziby kopułami.<br><br>&lt;tit&gt;Dachy płaskie i pękate&lt;/&gt;<br><br>Największe powierzchnie udaje się dziś przykryć
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego