Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kwietnik
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
gatunków męczennic. Większość rośnie w Ameryce Południowej, ale spotyka się je również w tropikalnej strefie Azji, Nowej Zelandii, południowej części Ameryki Północnej i na Madagaskarze. Są to przede wszystkim wieloletnie pnącza - w warunkach naturalnych nawet kilkudziesięciometrowej długości - które wspinają się dzięki wąsom czepnym, wyrastającym na pędach. Męczennice mają nie tylko efektowne kwiaty, ale także jadalne, niekiedy bardzo smaczne owoce.
W mieszkaniach najczęściej uprawia się męczennicę błękitną, czasem jadalną, a rzadziej inne gatunki, np. męczennicę olbrzymią i koralową (o ozdobnych kwiatach) lub pasiastą i czerwoną (o dekoracyjnych liściach).

Jak opiekować się męczennicą?
Stanowisko. Męczennice powinny stać w miejscu bardzo dobrze oświetlonym, ale
gatunków męczennic. Większość rośnie w Ameryce Południowej, ale spotyka się je również w tropikalnej strefie Azji, Nowej Zelandii, południowej części Ameryki Północnej i na Madagaskarze. Są to przede wszystkim wieloletnie pnącza - w warunkach naturalnych nawet kilkudziesięciometrowej długości - które wspinają się dzięki wąsom czepnym, wyrastającym na pędach. Męczennice mają nie tylko efektowne kwiaty, ale także jadalne, niekiedy bardzo smaczne owoce.<br>W mieszkaniach najczęściej uprawia się męczennicę błękitną, czasem jadalną, a rzadziej inne gatunki, np. męczennicę olbrzymią i koralową (o ozdobnych kwiatach) lub pasiastą i czerwoną (o dekoracyjnych liściach).<br><br>&lt;tit&gt;Jak opiekować się męczennicą?&lt;/tit&gt;<br>Stanowisko. Męczennice powinny stać w miejscu bardzo dobrze oświetlonym, ale
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego