Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
Rdz. 2, 16-17) jasno ukazuje, że w odniesieniu do widzialnej natury jesteśmy poddani nie tylko prawom biologicznym, ale także moralnym, których nie można bezkarnie przekraczać".
Cały tekst encykliki jest jednym wielkim apelem do ludzkości o zwycięstwo cywilizacji życia i miłości nad cywilizacją śmierci.

Merytoryczne podsumowanie nauczania Kościoła Katolickiego dotyczącego ekologii dał S. Zięba (1995a):
1. Środowisko jest podstawowym warunkiem każdego życia. Również życie człowieka nie może się rozwijać bez odpowiednich warunków środowiska.
2. Środowisko naturalne warunkuje też rozwój osobowościowy, kulturowy i społeczny człowieka (jest ono okazją do kontemplacji i realizacji aktu miłości wobec stworzeń).
3. Człowiek ma obowiązek zachowywać prawa
Rdz. 2, 16-17) jasno ukazuje, że w odniesieniu do widzialnej natury jesteśmy poddani nie tylko prawom biologicznym, ale także moralnym, których nie można bezkarnie przekraczać"&lt;/&gt;.<br>Cały tekst encykliki jest jednym wielkim apelem do ludzkości o zwycięstwo cywilizacji życia i miłości nad cywilizacją śmierci.<br><br>Merytoryczne podsumowanie nauczania Kościoła Katolickiego dotyczącego ekologii dał S. Zięba (1995a):<br>1. Środowisko jest podstawowym warunkiem każdego życia. Również życie człowieka nie może się rozwijać bez odpowiednich warunków środowiska.<br>2. Środowisko naturalne warunkuje też rozwój osobowościowy, kulturowy i społeczny człowieka (jest ono okazją do kontemplacji i realizacji aktu miłości wobec stworzeń).<br>3. Człowiek ma obowiązek zachowywać prawa
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego