Typ tekstu: Książka
Autor: Zielińska Teresa
Tytuł: Maszyny kroczące
Rok: 2003
rys. 2.10c), co jednak oznacza większe problemy z zachowaniem statycznej stabilności chodu. Wielokąt podparcia jest tu mniejszy niż w pozostałych przypadkach, a odległość środka ciężkości od podłoża jest większa. Istnieje większa szansa, że rzut środka ciężkości znajdzie się poza wielokątem podparcia przy ruchu po nierównym terenie. Badania teoretyczne i eksperymenty pokazały, że w maszynach kroczących postura owadów jest najbardziej oszczędna energetycznie, natomiast postura czworonogów -najmniej.

2.2.2. Stopy

Zaprojektowanie stopy maszyny kroczącej nie jest zadaniem łatwym. Poprawny projekt powinien spełniać następujące warunki:
• powierzchnia stopy powinna się łatwo i odwracalnie odkształcać, ma to następować odpowiednio do nierówności terenu,
rys. 2.10c), co jednak oznacza większe problemy z zachowaniem statycznej stabilności chodu. Wielokąt podparcia jest tu mniejszy niż w pozostałych przypadkach, a odległość środka ciężkości od podłoża jest większa. Istnieje większa szansa, że rzut środka ciężkości znajdzie się poza wielokątem podparcia przy ruchu po nierównym terenie. Badania teoretyczne i eksperymenty pokazały, że w maszynach kroczących postura owadów jest najbardziej oszczędna energetycznie, natomiast postura czworonogów -najmniej. <br><br>&lt;tit&gt;2.2.2. Stopy&lt;/&gt;<br><br>Zaprojektowanie stopy maszyny kroczącej nie jest zadaniem łatwym. Poprawny projekt powinien spełniać następujące warunki: <br>&#149; powierzchnia stopy powinna się łatwo i odwracalnie odkształcać, ma to następować odpowiednio do nierówności terenu, <br>&#149
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego