Typ tekstu: Książka
Autor: Myślińska Elżbieta
Tytuł: Laboratoryjne badania gruntów
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1992
4. Grunt w pojemniku suszy się na powietrzu w warunkach laboratoryjnych przez co najmniej 12 godzin.

5. Podsuszony grunt umieszcza się w suszarce i suszy najpierw w temperaturze 50-65oC, a następnie podwyższa temperaturę do 105-110oC i suszy do stałej masy.

6. Wysuszony grunt w pojemniku wstawia się do eksykatora, studzi, a następnie za pomocą suwmiarki dokładnie mierzy długość wysuszonej próbki. Pomiar kontroluje się co najmniej dwukrotnie.

7. Jeśli próbka popękała w trakcie suszenia, należy badanie powtórzyć na nowej próbce, starając się, aby wzrost temperatury przy suszeniu był stopniowy.

2.3. Obliczanie wyników

Wartość skurczu liniowego oblicza się ze wzoru
4. Grunt w pojemniku suszy się na powietrzu w warunkach laboratoryjnych przez co najmniej 12 godzin.<br><br>5. Podsuszony grunt umieszcza się w suszarce i suszy najpierw w temperaturze 50-65oC, a następnie podwyższa temperaturę do 105-110oC i suszy do stałej masy.<br><br>6. Wysuszony grunt w pojemniku wstawia się do eksykatora, studzi, a następnie za pomocą suwmiarki dokładnie mierzy długość wysuszonej próbki. Pomiar kontroluje się co najmniej dwukrotnie.<br><br>7. Jeśli próbka popękała w trakcie suszenia, należy badanie powtórzyć na nowej próbce, starając się, aby wzrost temperatury przy suszeniu był stopniowy.<br><br>2.3. Obliczanie wyników<br><br>Wartość skurczu liniowego oblicza się ze wzoru
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego