Typ tekstu: Książka
Autor: Oprzędkiewicz Janusz, Stolarski Bolesław
Tytuł: Komputerowe monitorowanie niezawodności samochodów
Rok: 2000
się zsynchronizują. Czas potrzebny od momentu "pierwszego dzwonka z budzika" w odbiorniku GPS do chwili, gdy nastąpi pełna synchronizacja obu "dzwonków", to właśnie czas w którym sygnał radiowy wysyłany przez satelitę dociera do odbiornika. Tyle że nie jest to zwykły budzik, ale sygnał o nazwie PRC .
Sygnał PRC stanowi podstawowy element systemu GPS. Z fizycznego punktu widzenia jest to bardzo skomplikowany kod cyfrowy, czyli innymi słowy kod złożony z samych "0" i "1".
Sygnał ma tak złożoną postać, że na pierwszy rzut oka wygląda jak przypadkowe zakłócenia elektryczne - stąd jego określenie "pseudozakłócenie".
Oczywiście na to, że zdecydowano się nadać temu sygnałowi
się zsynchronizują. Czas potrzebny od momentu "pierwszego dzwonka z budzika" w odbiorniku GPS do chwili, gdy nastąpi pełna synchronizacja obu "dzwonków", to właśnie czas w którym sygnał radiowy wysyłany przez satelitę dociera do odbiornika. Tyle że nie jest to zwykły budzik, ale sygnał o nazwie PRC &lt;gap&gt;. <br>Sygnał PRC stanowi podstawowy element systemu GPS. Z fizycznego punktu widzenia jest to bardzo skomplikowany kod cyfrowy, czyli innymi słowy kod złożony z samych "0" i "1". <br>Sygnał ma tak złożoną postać, że na pierwszy rzut oka wygląda jak przypadkowe zakłócenia elektryczne - stąd jego określenie "pseudozakłócenie". <br>Oczywiście na to, że zdecydowano się nadać temu sygnałowi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego