Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy religijne
Rok: 1999
Uroczystość ta rozpoczyna się w Noc Paschalną - noc z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną. Noc tę rozjaśnia Zmartwychwstały Chrystus. Jest to naprawdę WIELKA NOC, bowiem w sposób sakramentalny, mocą Ducha Świętego przeżywamy i rozważamy najważniejszą tajemnicę naszej wiary. Jest nią przejście Chrystusa ze śmierci do życia - Z MARTWYCH WSTANIE.
Głównymi elementami liturgii są dwa sakramenty - Chrzest i Eucharystia.
Po liturgii paschalnej wyrusza Procesja Rezurekcyjna, którą otwiera krzyż ozdobiony czerwoną stułą. Niesiona jest również figura Chrystusa Zmartwychwstałego i paschał. Procesję kończy hymn "Ciebie Boże wysławiamy" i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Wniebowstąpienie Pańskie
(13 maja 1999_)
Wniebowstąpienie przypada 40-go dnia po Zmartwychwstaniu. Z
Uroczystość ta rozpoczyna się w Noc Paschalną - noc z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną. Noc tę rozjaśnia Zmartwychwstały Chrystus. Jest to naprawdę WIELKA NOC, bowiem w sposób sakramentalny, mocą Ducha Świętego przeżywamy i rozważamy najważniejszą tajemnicę naszej wiary. Jest nią przejście Chrystusa ze śmierci do życia - Z MARTWYCH WSTANIE.<br>Głównymi elementami liturgii są dwa sakramenty - Chrzest i Eucharystia.<br>Po liturgii paschalnej wyrusza Procesja Rezurekcyjna, którą otwiera krzyż ozdobiony czerwoną stułą. Niesiona jest również figura Chrystusa Zmartwychwstałego i paschał. Procesję kończy hymn "Ciebie Boże wysławiamy" i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.<br><br>&lt;tit&gt;Wniebowstąpienie Pańskie&lt;/&gt;<br>(13 maja 1999_)<br>Wniebowstąpienie przypada 40-go dnia po Zmartwychwstaniu. Z
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego