Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
Ogólnie rzecz biorąc, limity amunicji wkładkowej i karabinowej są wystarczające, dlatego należy dążyć do pełnego jej wykorzystania dla utrzymania kondycji ogniowej. W szkoleniu trzeba przy tym konsekwentnie dążyć do ograniczenia kosztów szkolenia, stosując urządzenia szkolno-treningowe, symulatory i inne pomoce szkoleniowe.
W szkołach podoficerskich i młodszych specjalistów w szkoleniu ogniowym elewów używać amunicji wkładkowej i karabinowej, a strzelania amunicją bojową odbywać po przejściu elewów do jednostek liniowych. Jednocześnie należy dążyć do zapewnienia odpowiedniej ilości amunicji bojowej w czasie strzelań sprawdzających kadry dowódczej pododdziałów szkolnych.
W szkoleniu pododdziałów czołgów T-55 i T-55AM w maksymalnym stopniu wykorzystywać amunicję kalibru 100 mm
Ogólnie rzecz biorąc, limity amunicji wkładkowej i karabinowej są wystarczające, dlatego należy dążyć do pełnego jej wykorzystania dla utrzymania kondycji ogniowej. W szkoleniu trzeba przy tym konsekwentnie dążyć do ograniczenia kosztów szkolenia, stosując urządzenia szkolno-treningowe, symulatory i inne pomoce szkoleniowe.<br>W szkołach podoficerskich i młodszych specjalistów w szkoleniu ogniowym elewów używać amunicji wkładkowej i karabinowej, a strzelania amunicją bojową odbywać po przejściu elewów do jednostek liniowych. Jednocześnie należy dążyć do zapewnienia odpowiedniej ilości amunicji bojowej w czasie &lt;orig&gt;strzelań&lt;/&gt; sprawdzających kadry dowódczej pododdziałów szkolnych.<br>W szkoleniu pododdziałów czołgów T-55 i T-55AM w maksymalnym stopniu wykorzystywać amunicję kalibru 100 mm
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego