Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
uczucia. Wybranka Wilhelma jest obojętna na uroki komunizmu. Co więcej, jest katoliczką. Książka kończy się snem o koszmarnym pochodzie, w którym bohater nie chce już brać udziału, a po przebudzeniu czeka po prostu na swoją ukochaną na ławce, bo przecież właśnie trwa matura i kwitną kasztany.
Eli Barbura - kolejnego pisarza-emigranta łączą z Wilhelmem Dichterem dwie rzeczy: data emigracji - 1968 r. i środowisko, z którego się wywodzą bohaterowie ich autobiograficznych powieści. Jednak młodszy o ponad 10 lat od Dichtera Barbur to już zupełnie inne pokolenie. Jemu zarażenie ideologią nie grozi, a z wiary swoich bliskich po prostu drwi.
Powieść Eli Barbura
uczucia. Wybranka Wilhelma jest obojętna na uroki komunizmu. Co więcej, jest katoliczką. Książka kończy się snem o koszmarnym pochodzie, w którym bohater nie chce już brać udziału, a po przebudzeniu czeka po prostu na swoją ukochaną na ławce, bo przecież właśnie trwa matura i kwitną kasztany.<br>Eli Barbura - kolejnego pisarza-emigranta łączą z Wilhelmem Dichterem dwie rzeczy: data emigracji - 1968 r. i środowisko, z którego się wywodzą bohaterowie ich autobiograficznych powieści. Jednak młodszy o ponad 10 lat od Dichtera Barbur to już zupełnie inne pokolenie. Jemu zarażenie ideologią nie grozi, a z wiary swoich bliskich po prostu drwi.<br>Powieść Eli Barbura
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego