Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
rozpraszania polegają na tym, że jądro bombardowane i cząstka emitowana pozostają w wyniku zderzenia takie same, jak przed reakcją. Rozróżniamy tu jednak dwa przypadki:
a) ((...)) Jest to tzw. rozproszenie sprężyste, w którym nie zachodzi rzeczywiście żadna zmiana w substratach i produktach poza zmianą położenia. Suma pędów jest zachowana, pewna część energii kinetycznej może być udzielona jądru-tarczy. Ta część energii Ç - przy założeniu początkowej nieruchomości jądra A - wynosi: ((...)) gdzie m - masy spoczynkowe cząstek i jąder, 0 - energia początkowa pocisku x , - kąt między początkowym i końcowym kierunkiem ruchu cząstki uderzającej.
Chociaż w wyniku rozproszenia sprężystego energia kinetyczna jest przekazywana tarczy, to jej ilość
rozpraszania polegają na tym, że jądro bombardowane i cząstka emitowana pozostają w wyniku zderzenia takie same, jak przed reakcją. Rozróżniamy tu jednak dwa przypadki:<br> a) ((...)) Jest to tzw. rozproszenie sprężyste, w którym nie zachodzi rzeczywiście żadna zmiana w substratach i produktach poza zmianą położenia. Suma pędów jest zachowana, pewna część energii kinetycznej może być udzielona jądru-tarczy. Ta część energii Ç - przy założeniu początkowej nieruchomości jądra A - wynosi: ((...)) gdzie m - masy spoczynkowe cząstek i jąder, 0 - energia początkowa pocisku x , - kąt między początkowym i końcowym kierunkiem ruchu cząstki uderzającej.<br> Chociaż w wyniku rozproszenia sprężystego energia kinetyczna jest przekazywana tarczy, to jej ilość
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego