Typ tekstu: Książka
Autor: Brzeziński Jerzy
Tytuł: Metodologia badań psychologicznych
Rok: 1996
osoby badanej do informacji, wolności, autonomii, godności, podmiotowości i do prywatności. Za spektakularne przykłady niech posłużą powszechnie znane i w niemal każdym akademickim podręczniku psychologii omawiane eksperymenty Ascha (1952), Sherif i Sherifa (1953), Milgrama (1963, 1970) czy eksperymenty Rosenthala i jego naśladowców (por. Rosenthal, 1991a; Rosenthal, Jacobson, 1968).

Wszystkie kodeksy etyczne zwracają na to uwagę, a mimo to pokusa opublikowania nowego wyniku i znalezienia się na kartach prestiżowego pisma "Science Citation Index" jest silniejsza od respektowania przez badacza etycznych standardów prowadzenia badań naukowych.

Dobitnie na ten temat wypowiada się DON w pkt. 2.5: "Badania naukowe należy prowadzić w sposób nie
osoby badanej do informacji, wolności, autonomii, godności, podmiotowości i do prywatności. Za spektakularne przykłady niech posłużą powszechnie znane i w niemal każdym akademickim podręczniku psychologii omawiane eksperymenty Ascha (1952), Sherif i Sherifa (1953), Milgrama (1963, 1970) czy eksperymenty Rosenthala i jego naśladowców (por. Rosenthal, 1991a; Rosenthal, Jacobson, 1968).<br><br>Wszystkie kodeksy etyczne zwracają na to uwagę, a mimo to pokusa opublikowania nowego wyniku i znalezienia się na kartach prestiżowego pisma "Science Citation Index" jest silniejsza od respektowania przez badacza etycznych standardów prowadzenia badań naukowych.<br><br>Dobitnie na ten temat wypowiada się DON w pkt. 2.5: "Badania naukowe należy prowadzić w sposób nie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego