Typ tekstu: Książka
Autor: Dzik Jerzy
Tytuł: Dzieje życia na ziemi
Rok: 2003
koordynatami.
Takie przedstawianie roli systematyki napotyka jednak sprzeciw większości parających się nią biologów. Różnorakie przyczyny składają się na to, że systematycy nie są skłonni uznać swojej dziedziny za zabytek z epoki przedewolucyjnej. Powinniśmy więc zapoznać się z głównymi argumentami za i przeciw autonomii systematyki, tak jak je ujmują dziś badacze ewolucji organizmów.
Podstawowe dla systematyki biologicznej, choć rzadko wypowiadane, jest pytanie
o genezę porządku w dzisiejszym zróżnicowaniu organizmów. Istnienie jakiegoś porządku jest uważane za oczywiste od zarania dziejów przyrodoznawstwa. W ścisłej formie porządek ten został przedstawiony przez Carla Linné w połowie XVIII stulecia.
Systematycy do dziś poszukują prawidłowości w zróżnicowaniu organizmów
koordynatami.<br>Takie przedstawianie roli systematyki napotyka jednak sprzeciw większości parających się nią biologów. Różnorakie przyczyny składają się na to, że systematycy nie są skłonni uznać swojej dziedziny za zabytek z epoki przedewolucyjnej. Powinniśmy więc zapoznać się z głównymi argumentami za i przeciw autonomii systematyki, tak jak je ujmują dziś badacze ewolucji organizmów.<br>Podstawowe dla systematyki biologicznej, choć rzadko wypowiadane, jest pytanie <br>o genezę porządku w dzisiejszym zróżnicowaniu organizmów. Istnienie jakiegoś porządku jest uważane za oczywiste od zarania dziejów przyrodoznawstwa. W ścisłej formie porządek ten został przedstawiony przez Carla Linné w połowie XVIII stulecia.<br>Systematycy do dziś poszukują prawidłowości w zróżnicowaniu organizmów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego