Typ tekstu: Książka
Autor: Rożek Michał
Tytuł: Symbolika i magia Krakowa
Rok: 2000
Szyszko-Bohusz i konserwator Bogdan Treter, o czym wielokrotnie wspominała jego małżonka Kazimiera Treterowa, postać znana w Krakowie. W dwudziestoleciu międzywojennym wawelski kamień rozsławiła Wanda Dynowska (zm. 1971), współtwórczyni Polskiego Towarzystwa Teozoficznego; to wedle niej Apolloniusz z Tyany założył centr duchowy Krakowa. Od roku 1935 przebywała w Indiach, sławiąc tam ezoterykę Krakowa i wawelski czakram. To zdaniem pani Wandy Wawel jest źródłem siły duchowej, a czakram daje aurę magnetyczną.
Historię wawelskiego kamienia poruszył w roku 1985 słynny franciszkanin, ojciec Andrzej Klimuszko, który o tej sprawie pisał:



Zatem wawelski święty kamień - nikomu nie znany z autopsji, co trzeba z całą stanowczością potwierdzić
Szyszko-Bohusz i konserwator Bogdan Treter, o czym wielokrotnie wspominała jego małżonka Kazimiera Treterowa, postać znana w Krakowie. W dwudziestoleciu międzywojennym wawelski kamień rozsławiła Wanda Dynowska (zm. 1971), współtwórczyni Polskiego Towarzystwa Teozoficznego; to wedle niej Apolloniusz z Tyany założył &lt;hi&gt;centr duchowy Krakowa&lt;/hi&gt;. Od roku 1935 przebywała w Indiach, sławiąc tam ezoterykę Krakowa i wawelski czakram. To zdaniem pani Wandy Wawel jest źródłem siły duchowej, a czakram daje aurę magnetyczną.<br>Historię wawelskiego kamienia poruszył w roku 1985 słynny franciszkanin, ojciec Andrzej Klimuszko, który o tej sprawie pisał:<br><br>&lt;gap&gt;<br><br>Zatem wawelski święty kamień - nikomu nie znany z autopsji, co trzeba z całą stanowczością potwierdzić
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego