Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie i Nowoczesność
Nr: 553
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
tak żeby prowizja płacona "Motozbytowi" szła do naszej kieszeni. (...)
Nie jesteśmy instytucją charytatywną, ale mamy przed sobą określone zadanie produkcyjne. Dlatego poważnej analizy wymaga problem obrony człowieka pracy.
Po co cała komedia z przydzielaniem mieszkań fabrykom? Mieszkania otrzymują zagrożeni - ludzie często z zupełnie nam nieprzydatni. Nie mamy ani mieszkań, ani fachowców.
Odstąpiliśmy od socjalistycznej zasady "od każdego według jego zdolności, każdemu według jego pracy" na rzecz hasła "głośniej płaczesz, więcej dostaniesz".
Dlatego, że tak jest, a ma być tak, jak chcemy - uważam, że powinien istnieć jeden wzorzec porównawczy. "Każdemu według jego pracy".



RZECZ O PRODUKCJI KRYZYSÓW
Drukujemy dziś drugą część fragmentów
tak żeby prowizja płacona "Motozbytowi" szła do naszej kieszeni. (...)<br> Nie jesteśmy instytucją charytatywną, ale mamy przed sobą określone zadanie produkcyjne. Dlatego poważnej analizy wymaga problem obrony człowieka pracy.<br> Po co cała komedia z przydzielaniem mieszkań fabrykom? Mieszkania otrzymują zagrożeni - ludzie często z zupełnie nam nieprzydatni. Nie mamy ani mieszkań, ani fachowców.<br> Odstąpiliśmy od socjalistycznej zasady "od każdego według jego zdolności, każdemu według jego pracy" na rzecz hasła "głośniej płaczesz, więcej dostaniesz".<br> &lt;hi rend="bold"&gt;Dlatego, że tak jest, a ma być tak, jak chcemy - uważam, że powinien istnieć jeden wzorzec porównawczy.&lt;/&gt; "&lt;q&gt;Każdemu według jego pracy&lt;/&gt;".&lt;/&gt;<br><br> &lt;gap&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;&lt;tit&gt;RZECZ O PRODUKCJI KRYZYSÓW&lt;/&gt;<br> &lt;intro&gt;Drukujemy dziś drugą część fragmentów
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego